Petr Majorenko

fotografie přírody    

    Úvodní strana | O mně | Kontakt | Odkazy | Kniha návštěv
 

 Narodil jsem se v Písku v roce 1970. Jsem milovníkem přírody. Rád se jí toulám a tiše sleduji zdánlivě obyčejný život v lese, na louce či v rybníce. Mé pozorování jsem chtěl nějak zaznamenávat. Z počátku to byly různé pokusy s kompaktním fotoaparátem a kamerou.

 První zlom přišel s nástupem digitální techniky. Pořídil jsem si ultrazoom Konica Z3 a potom Panasonic FZ 18. V roce 2009 jsem koupil FZ28 a makropředsádku. Byla to velká změna. Makropředsádka umožnovala záběry s rozostřeným pozadím a fotografie začaly být zajímavější.

 Od té chvíle mi fotografování doslova pohltilo. S touto výbavou jsem vydržel až do roku 2012. Převážná část fotografování se odehrávala v blízkém okolí mého bydliště.

 V roce 2013 jsem se rozhodl koupit DSLR Canon 650D a makroobjektiv Sigma 150 HSM OS. Od této chvíle se již nemůžu na techniku vymlouvat. Nezbývá než fotit a snažit se zachytit něco z toho, co nám příroda předkládá. Jsem rád, že jste navštívili mé stránky a doufám, že Vás alespoň nějaká fotografie zaujala.

 Petr Majorenko

 
Na užití fotografií se vztahují všechna autorská práva - Petr Majorenko 2010 (c)